ДО ВСЕСВІТНЬОГО ТИЖНЯ МЕДІЙНОЇ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ГРАМОТНОСТІ

2023-10-22

ва

Щорічно у світі за ініціативи ЮНЕСКО відзначається Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності (GlobalMILWeek). Цьогоріч він триває з 23 до 30 жовтня.

Серед компетенцій, увагу до яких намагається привернути глобальний тиждень МІГ такі:

• навички, що необхідні для ефективного пошуку, критичного аналізу, використання та розміщення інформації та медійного контенту;

• розуміння способів боротьби з пропагандою, мовою ненависті в Інтернеті та залякуванням у мережі;

• знання прав людини в Інтернеті;

• розуміння етичних проблем, пов'язаних із доступом до інформації та її використанням.

Пропонуємо всім охочим ознайомитися з правами людини в Інтернеті за покликанням Захист прав в Інтернеті.

Наша бібліотека відіграє важливу роль у розбудові медійно та інформаційно грамотного суспільства. Всім відомо, що є плюси і мінуси комп’ютерного світу. Бібліотека завжди допоможе відвідувачам орієнтуватися в медійному та інформаційному середовищі.

У ХХ1 ст., коли віртуальний світ став частиною нашого життя, кожен з нас, незалежно від віку та професії, може бути журналістом, аналітиком, інформатором. Бібліотечні працівники щодня опрацьовують величезний обсяг інформації, взаємодіють у соцмережах, іноді навіть проводимо власні дослідження та розслідування. Але, чи завжди ми можемо відрізнити правдиву інформацію від фейкової? Напевно, ні. А в умовах воєнного стану питання інформаційної безпеки та медіагігієни набуло надважливого значення.

Тож, залежно від потреб і побажань, читачі мають змогу вдосконалювати знання за такими складниками:

робота з інформацією для дітей, з урахуванням віку;

робота з інформацією для дорослих;

інформаційна безпека;

безпечний інтернет.

В умовах повномасштабного російського воєнного вторгнення на територію України вчимось реагувати на загрози дезінформації та російської пропаганди, фільтруємо повідомлення, новини. Життя вимагає враховувати усі виклики, що постали перед українським суспільством.

Гілевич Тетяна

Кiлькiсть переглядiв: 36

Коментарi